Povrchová úprava našich výrobků

Výběr správné povrchové úpravy je důležitý hlavně z pohledu prostředí v jakém bude výrobek umístěn a tím pádem i jeho ochrany a konečného designu. Různými povrchovými úpravami dosáhnete vlastnosti, které mění využitelnost a design těchto materiálů ve vnějším a vnitřním prostředí.

Úprava odolnosti

Galvanické zinkování – se převážně využívá v interiérech, kvůli menší vrstvě zinku. Při tomto procesu se (elektrolytický) nanáší silná vrstva zinku na vodivý povrch kovu.

Pasivace (nebo chromátování)

Pasivací získává povrch vysokou odolnost vůči korozi. Pro vnitřní prostředí se využívá Transparentní (modrá) pasivace, která je vhodná do suchého prostředí a plní spíše dekorativní funkci. Na vnější prostředí se používá Silnovrstvá pasivace, kvůli své vysoké odolnosti vůči korozi.

Využitelnost: interiér (Transparentní), exteriér (Silnovrstvá)

Žárové zinkování

Žárové zinkování – takto upravené kovy se díky silné vrstvě zinku používají převážně ve venkovním prostředí, kde hrozí silné vlivy počasí a mechanické opotřebení. Také se může využít i v interiérech jako designový prvek. Žárové zinkování vzniká, když se ocel ponoří do horké taveniny zinku a na povrchu se vytvoří odolná slitina obou kovů.

Využitelnost: exteriér, interiér (design)

Úprava designu

Nanášení barvy (komaxitování) – každý kov lze barevně upravit procesem komaxitování, při kterém elektrostaticky nanášen barevný plast esteticky zkrášlí finální produkt. Při starších kovech je třeba kov před tímto procesem upravit pískováním nebo fosfátováním pro zvýšení přilnavosti povrchu a odolnosti vůči korozi materiálu.

Použitelnost na: obyčejný kov, galvanicky a žárově pozinkovaný kov

Výroba Tahokov-Technotron   •   Reference - Katalogy   •   Ploty Technotron   •   Obchodní podmínky   •   Ochrana osobních údajů
© 2021 TECHNOTRON - METAL s.r.o. Webdesign: tirata.cz