TECHNOTRON-METAL představuje podlahové rošty a schody

Lehké panely pro rychlou stavbu vodorovných ploch v kombinaci s nosnou ocelovou konstrukcí nazýváme podlahové rošty (pororošty). Umožňují elegantní řešení pochůzích ploch v místech, kde chceme zabránit usazování prachu, nečistot, vody nebo dosáhnout prostupu vzduchu či světla.

Pokud má tato plocha sloužit i osobám na vysokých úzkých podpatcích, jako úniková schodiště, nebo veřejné lávky, mít vysokou odolnost proti skluzu nebo vyhovět článku 4.2.4.5.1 ČSN EN ISO 14122-2, kde je uvedeno, že jí (nad místy s osobami) nesmí propadnout koule o průměru 20mm, pororošt nestačí. Ve všech těchto případech je na místě použít:

Tahokovový rošt

Obsah obrázku vzor, steh

Popis byl vytvořen automaticky

Kde jinde jej hledat, než přímo u výrobce tahokovu. Tím největším ve střední Evropě je TECHNOTRON-METAL se sídlem ve Frýdku–Místku. Tahokov se zde vyrábí již 70let a i když se vstupní materiál prostřihává řadou otvorů, paradoxně se tím v příčném směru díky prostorové deformaci stává tužší než vstupní materiál. Díky tomu stačí nosný pásek každých 200mm (oproti 33mm u mřížových roštů). TECHNOTRON-METAL vyrábí tahokovové rošty s nosnými pásky 20,30,40mm vysokými na nichž leží 10mm vysoký tahokov. Celková výška roštu je tedy 30,40a50mm, čemuž odpovídají příslušné nosnosti. Běžně se v TECHNOTRON-METAL vyrábí rošty se dvěma velikostmi ok: TH 47x13x5x3 a TR 62,5x15x5x3. Nosná délka těchto roštů je do 1200mm a tady je potřeba upozornit, že může dojít k záměně terminologii mřížkových a tahokovových roštů a pokud se to zjistí až při realizaci, je těžké nedorozumění napravit.

Je pochopitelné, že vaše plošiny budou v různých výškách a i na to v TECHNOTRON-METAL pamatují. Rošty jsou doplněny dvěma řadami schodišťových stupňů:

Řada Public využívá toho, že si zde tahokov vyrábějí s neprostřiženými okraji a plný materiál je pak po ohybu čelem a zády daného stupně a tvoří jeho hlavní nosníky. Toto provedení se vyrábí opět se stejnými oky: TH 47x13x5x3 a TR 62,5x15x5x3.

Řada Industry je tvořena rámem z ocelového plechu s vloženou tahokovovou nášlapnou plochou. Vyrábí se z tahokovu s okem TH 47x13x5x3. Výhodou je možnost atypických tvarů, jako točitá nebo lomená schodiště.

Protiskluznost tahokovu je vysoká zejména proti směru tahu, proto je tahokov na schodišťových stupních TECHNOTRON-METAL orientován směrem tahu nahoru (do schodů).

Samonosné tahokovy

Hustota výztuh je u tahokovového roštu 200mm. Jsou však typy tahokovů, kde může být vzdálenost výztuh ještě vyšší. Podle ČSN EN ISO 14122-2 je v bodě 4.2.5 předepsána max. povolená deformace 1/200 rozpětí podpěr při zatížení 1,5kN, tahokov TR 85x35x7x6 je takto příčně samonosný na 300mm a tahokov TR 125x40x9x6 dokonce na 400mm. Použijete-li tedy takový tahokov, není potřeba vyrábět rošt. TECHNOTRON-METAL nabízí tyto tahokovy jako samonosné. Samonosné tahokovy mají oproti roštům dále tu výhodu, že se snadno tvarují. TECHNOTRON-METAL je buď dodá s výřezy dle vaší dokumentace, nebo si je jednoduše přizpůsobíte přímo na stavbě. Tyto tahokovy z TECHNOTRON-METAL pak naleznou své uplatnění například na vrtných ropných plošinách atd.

Více o samonosném tahokovu jako podlahovém roštu naleznete na webu technotron-metal.cz sekce katalogy.  Seznamte se s celou nabídkou roštů a dalších výrobků na e-shopu eplechy.cz.

Projekty spolufinancovány EU   •   Reference - Katalogy   •   Ploty Technotron   •   Obchodní podmínky   •   Ochrana osobních údajů
© 2024 TECHNOTRON - METAL s.r.o. Webdesign: tirata.cz