O NÁS

TECHNOTRON – METAL s. r. o.

Je specialistou na výrobu tahokovu a jeho jediným výrobcem v České republice. 

TECHNOTRON – METAL s.r.o. navazuje na historii výroby tahokovu již od roku1968, kdy se tahokov začal vyrábět právě ve Frýdku – Místku v Národním podniku Válcovny plechu jako důlní pažina pro okolní černouhelné doly. Z národního podniku se stal později státní podnik a v roce 1991 byl  přetransformován na akciovou společnost. 

V roce 1995 došlo k rozdělení Válcoven plechu na mateřskou Válcovnu Plechu a.s. a ke vzniku jejích tři dceřiných společnosti – mimo jiné také Válcovny plechu Technotron s.r.o..  Válcovny plechu a jejich vzniklé dcery ovládla společnost Nová Huť Ostrava a.s. – později se z původních Válcoven plechu stala ArcelorMittal Frýdek – Místek a.s.

 Z její dceřiné společnosti Válcovny plechu Technotron s.r.o. se stala ArcelorMittal Technotron Frýdek – Místek  s.r.o., jejíž část – lisovnu s výrobou tahokovu – odkoupili současní majitelé firmy Technotron – Metal s.r.o. a tuto nazvali TAHOKOV-TECHNOTRON s.r.o.  

Společnost TECHNOTRON – METAL s.r.o., byla vytvořena odštěpením části společnosti TAHOKOV – TECHNOTRON s.r.o. 1.1.2018, TECHNOTRON – METAL s.r.o. odkoupila TAHOKOV – TECHNOTRON, čímž přešla kompletní výroba tahokovu přímo na společnost TECHNOTRON – METAL s.r.o. Takto se naše společnost stala jediným výrobcem tahokovu v České republice.

Každý rok uvádí firma na trh nové typy tahokovů z různých materiálů (ocel, hliník, měď, pozink, corten atd.), naši nabídku naleznete na e-shopu eplechy.cz nebo na webu technotron-metal.cz  sekci katalogy.

Naše výrobky se následně stávají součástí zejména stavebních projektů investorů nejen v České republice, ale po celé Evropě (Švédsko, Finsko, Dánsko, Norsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Nizozemí, Slovensko, Francie, Chorvatsko atd.). Reference si můžete prohlédnout v části architektura.  

Firma vyrábí výrobky z tahokovu jako například tahokovové rošty a stupně, zábradlí, výplně mostních konstrukcí, ocelové a hliníkové ploty z tahokovu, fasádní systémy a panely a stropní podhledy – všechny tyto produkty stále masívněji pronikají do stavební architektury. 

Produktový sortiment: naše nabídka

Mezi portfolio firmy patří také plechy, které pouze prodává a výrobcem je sesterská společnost PERFO – LINEA a.s., která je největším výrobcem a dodavatelem děrovaných plechů v České republice. 

Firma vlastní certifikáty

ČSN EN ISO 9001:2016 pro Výrobu a prodej tahokovu, schodů, roštů a konstrukčních ocelových a hliníkových stavebních dílů a sestav.

ČSN EN ISO 3834-2 pro proces svařování

ČSN EN 1090-1:2009+A1:2011 pro řízení výroby hliníkových konstrukcí.

ČSN EN 1090-2:2019 pro výrobu z konstrukčních ocelí.

ČSN EN 1090-3:2009 pro výrobu z hliníku a hliníkových slitin.

a další, viz https://technotron-metal.cz/certifikaty/

Přijďte si vybrat z nejširšího sortimentu děrovaných materiálů a tahokovu do našeho prodejního centra ve Frýdku-Místku nebo navštivte náš e-shop. 

Těšíme se na Vás.

VÝZKUM A VÝVOJ UNIKÁTNÍCH BEZOTLAKOVÝCH TAHOKOVŮ

Projekty spolufinancovány EU   •   Reference - Katalogy   •   Ploty Technotron   •   Obchodní podmínky   •   Ochrana osobních údajů
© 2024 TECHNOTRON - METAL s.r.o. Webdesign: tirata.cz